Xiamoi Firmasının Yeni Amiral Gemisi CHİRON

Son zamanlarda piyasalara çıkarttığı yeni telefonlar ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Xiamoi firmasının yeni amiral gemisi olacak olan Chiron telefonunun merak ettiğiniz bütün teknik detaylarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle son yılların en çok satan telefon markaları arasında yer alan Xiamoi’nin bu cihazının ne zaman ülkemizde olacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmasa da telefon özellikleri ile dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor.

Mi Mix 2 telefonundan sonra karşımıza çıkması beklenen bu telefonun teknik özelliklerine bir göz atalım.
Xiamoi Firmasının Yeni Amiral Gemisi CHİRON

Xiamoi Chiron Teknik özellikleri


İşletim sistemi olarak karşımıza yine Android ile gelecek olan bu telefonda kullanılacak olan uygulamanın 7.1.1 olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Ekran konusunda da başarılı grafik özellikleri bulunan bu telefonda 1980 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekran çözünürlüğünün bulunması telefonun aslında ne kadar başarılı olduğunu bizlere göstermektedir. 2.4 Ghz işlemci kapasitesi bulunan bu telefonda GPU frekansı olarak ise Adreno 540 tercih edilmiş.

"6 GB RAM kapasitesi ile karşımıza çıkacak olan Chiron modelinin depolama alanında ise SD kart desteği ile hafızasının 256 GB’a kadar artması bekleniyor."

Arka kamerada son zamanlarda tercih edilen çift kamera özelliğini tercih etmeyen firmanın 11 MP çözünürlükte kullandığı kamera piksel olarak düşük olsa da kullanılan mercek açısından son derece başarılı resimler çekmenize fırsat tanımaktadır. Bu yüzden bu telefonu kullanan kullanıcıların 11 MP çözünürlüğe aldanmaması gerekmektedir.

Ön kamera konusunda da 5 MP çözünürlükte bulunan kamerası ile karşımıza çıkacak olan Chiron modelinin ülkemizde satış fiyatının 6 GB RAM kapasitesi baz alındığı zaman 2 Bin TL bandında satılması bekleniyor.
TAG