Popüler Foto Edit Pixelmator Pro Whirlwind

Pixelmator, Salı günü macOS için popüler fotoğraf düzenleme uygulamasının güçlü bir sürümü olan Pixelmator Pro 1.0 Whirlwind'i tanıttı. Kasırga bu sonbaharda kullanılabilir.

Uygulamanın arayüzü elden geçirildi; artık kayan araç çubukları olmayan tek bir pencerede ve yeni tahribatsız, GPU destekli görüntü düzenleme araçları ve geliştirilmiş makine öğrenme özellikleri var.

Renk ayarlamaları, efektler, stiller ve mizanpajlar için tahribatsız araçlar kullanıcıların bir fotoğraf düzenleme projesinin iş akışındaki herhangi bir noktada değişiklik yapma veya bunlardan çıkarma özgürlüğü sağlar. Değişiklikler kümeleri, ön kümeler olarak kaydedilebilir ve diğer projelerde yeniden kullanılabilir veya hatta arkadaşlarınızla paylaşılabilir.

Popüler Foto Edit Pixelmator Pro Whirlwind


Dahası Apple'ın Swift 4 dilinde yazılmış Whirlwind, Mac'in grafik işlemcisine ve Metal 2, Core Image ve OpenGL gibi grafik teknolojilerine bağımlı. Başka bir deyişle, Mac'te optimum performans için tasarlanmıştır.

"Mac kullanıcıları Pixelmator'u sever, çünkü yalnızca Mac" diyor David Busch Fotoğraf Rehberleri'nin yaratıcı direktörü David D. Busch .

Kaynak'a "Windows ve Mac için bir program hazırlamak Mac'in avantajlarından fedakarlık duyuyor" dedi.


Dikişsiz Rötuş

Whirlwind, yazılımın bir görüntüdeki bazı özellikleri tanımasına ve otomatik katman adlandırma ve ufuk düzeltme gibi görevleri yerine getirmesine ve nesne temizlemesinin kaldırılmasına olanak sağlayan Apple'ın makine öğrenme çerçevesi olan Core ML'yi destekliyor.

Pixelmator'ın makine öğrenme yönleri Adobe Photoshop'un İçerik Aware özelliklerine benzer.

"Bu çok değerli bir özellik," dedi Busch. "Fotoğrafların rötuş yapımını daha sorunsuz hale getiriyor."

Enderle Group'un baş analisti Rob Enderle, makine öğrenimi, gelecekte bu tür ürünler için önemli bir ayrımcı olabilir .

Kaynak'a "Ne istediğini tahmin etmek için tüm kullanıcıların deneyimini kullanarak bir uygulama, bir projenin genel düzenleme süresini önemli ölçüde azaltabilir" dedi.

Enderle, "Böyle bir üründe makine öğrenimini kullanarak, inanılmaz şeyler yapabildiğiniz noktaya ulaşmak için çok daha az çalışma ve öğrenme zamanı ile daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz." Dedi.

Akıllı Araçlar

Makine öğrenmesinin Whirlwind'in yapmasına izin veren inanılmaz şeyler arasında, bir projedeki katmanlara otomatik olarak açıklayıcı adlar verilir. Genellikle, yeni katmanlar numaralandırılır. Bir avuç katmanla çalışıyorsanız bunun bir problem değil, ancak bunun ötesinde bellek zorlu olabilir.

Makine öğrenimi, bir görüntünün ufukunu algılayarak ve otomatik olarak onu düzelterek bir fotoğrafın kompozisyonunu iyileştirebilir.

Pixelmator Pro, makine öğrenimi ile geliştirilmiş ve onarım araçlarına dahil edilmiş, nesneleri boyamakla basitçe kaldıran bir algoritmaya sahiptir. Çevresindeki renkleri, dokuları ve doğal olarak onu onarmak için bir görüntünün yapısını bile eşleştirecek kadar akıllıdır.

Bir fotoğraftaki bir nesneyi seçmeye çalışan herkes, bunun ne gibi bir güçlük yaşayacağını bilir. Whirlwind'in Hızlı Seçim Aracını makine öğrenimi ile güçlendiren doğru seçim basitleştirildi.

Fiyat Faktörü

Pixelmator Pro Whirlwind aşağıdakiler için destek içerir:

HEIF, artık Apple tarafından kucaklanan JPEG için yedek bir format;
RAW, birden fazla RAW katmanı dahil; ve
Adobe Photoshop görüntüleri.
Görüntü düzenleyici aynı zamanda iCloud, Sürümler, Sekmeler, Tam Ekran, Bölünmüş Görünüm, Paylaşım, Kalıcı Geri Alma, Dokunmatik Çubuk ve Geniş Renk için tam destek de dahil olmak üzere komple macOS entegrasyonu sunar.

Pixelmator henüz fiyatlandırma ve kesin sürüm bilgisi sağlamıyor. Bununla birlikte, programın güncel sürümü US $ 30 tutarında. Pro sürümü için ödenmesi gereken bir primin olup olmayacağı görülecek.

Fiyat, Pixelmator gibi Adobe Photoshop alternatifleri kullanıcıları için önemli bir husustur.

Busch, "Photoshop, aylık Adobe aboneliği yapamayan kullanıcılar için sorunlu" dedi. "Birçoğu çok daha ucuz oldukları için Affinity Photo veya Pixelmator gibi bir şey kullanıyor ve ödemeyi sürdürmek zorunda değilsiniz."
TAG