Google, Ulusal Tehdit Mi Oluyor

Yeniliklerle kullanıcının karşısına çıkan Google piyasanın kendine ayak uyduramamasından dem vuruyor. Ulusal pazarların artık global pazar haline gelmesi gerektiğini savunan yetkililer açık bir şekilde Google Ulusal pazarları tehdit eder hale geldiğini söylüyor. Tabi Teknolojinin kalesi editörleri bu durumu şaşkınlıkla karşıladı.

Fordham Üniversitesi'nde hukuk alanında doçent olan Zephyr Teachout'un Washington Post sütununu okurken Google'ın ulusal bir tehdit haline gelebileceği kanısına vardı. Teknokale güncel teknoloji haberleri ile yine karşınızda.

Google'ın, firmanın dışında muhalefet yapmasına izin vermediği bir noktaya geldiğini savunuyor; ancak son zamanlarda bir Google mühendisinin işten çıkarılmasına rağmen firma içinde de geçerli olabilir.Görünüşe göre, Google tekellerle mücadele için kurulan bir örgüte finansman sağlıyor ancak bu örgütlenme çağrıldığında Google, grubun feshini yönettiğini iddia ediyor. Gazeteciliğe para harcamak için kullanılan paranın büyük kısmının şimdi Google'a gittiğini ve ayrıca Google'ın Avrupa Birliği tarafından kötü davrandığını ve Google'ın muhalefeti öldürmek için etkileyici gücünü kullanmasını sağlamak için sorunlu olduğunu göz önüne aldığımızda.

Ben haftanın ürünlerimle son bulacağım: üst düzey dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefonunuz, tabletiniz veya oyun makineniz için güzel görünümlü ahşap kaplama örtüsü.

Google Açık Pazarlara Karşı

Şimdi bunu ne sıklıkta gördüğümden şaşırıyorum. Bir firma büyük bir rakibe karşı bir çaba harcıyor, sonra büyüyor ve çaba üzerinde yoğunlaştığını fark ediyor. 1990'lı yıllarda Sun, Google ve Oracle agresif bir şekilde AB'yi Microsoft'tan önemli bir başarı ile ilerlemeye itti. Güneş sonunda sonunda gitti; Oracle, şirketi satın almayı denedi, ancak aynı grubun acı içinde incelemesinin altında olduğunu bulmak için.

Google son zamanlarda, benzer kötü davranışlar için Microsoft'un yaptığı gibi, para cezasına çarptırıldı. Şirketler genellikle politikacıları almadıkça bunu kabul etmez; politik bir örgüt, kuruluşların rakiplerine ne yapmak istediklerini kendileri için özgürdür. Bu insanlardan bazıları "etrafında dolaşan nedir, etrafında dolaşır" şeklindeki eski ifadeyi öğrenmelidirler - ve bir hükümet ajansı kullanmak neredeyse her zaman iki taraflı bir kılıçtır.

Bu durumda, Google, büyük olasılıkla Microsoft gibi büyük rakiplerin peşinden giderek destek almak için Açık Pazarlar'a finansman sağlıyor gibi görünüyor, ancak Amazon da olabilirdi. Bununla birlikte, AB para cezası verdiğinde, Google gibi firmaları Google'ın tekelci gücünü kötüye kullanmasına engel teşkil eden kuruluş. Ardından, sütuna göre Google, herkesi kovdu.

Şimdi Yeni Amerikan cumhurbaşkanı bu hikayeyi reddetti ve örgütün başkanının açık ya da kolektif olmadığı için görevinden alındığını iddia etti. Yine de, bu tür faaliyetlerin öbür tarafında olan bu, çoğunlukla, bir araştırmacı büyük bir finansman kuruluşu tarafından baskı altına alındığında, hattın üstüne basmayı reddettiğinden dolayı kovulunca kullanılan dildir. Kendi durumumda istifa ettim - ancak zamanlama tek başına son derece şüpheci olurdu.

Gerçek Tehlike

Şimdi Teachout, muhalefeti kapatan Google ile bağlantılı bazı mükemmel noktalar üretiyor ancak bunun büyük sorun olduğunu düşünmüyorum. Şimdi, bir güç kötüye kullanımı örneği görüyoruz - önce Google'ın Obama yönetimi ile , ardından da AB ile para cezası ve son olarak gücüne karşı konuşan bir grubu yok etme hamlesiyle.

Millet , şimdi Google'ın tehlikeli etiği bir süre için çağırıyor . En ilginç suçlamalardan biri, arama sonuçlarını Hillary Clinton'ı lehte olarak değiştirmesidir (bununla birlikte, çok şey yapmış gibi görünmüyor).

Bu arada, hem "Eric Schmidt skandalı" için hem Bing hem de Google'da arama yaptık ve aynı hatal sonuçları aldım. Bu adam gerçekten dolanıp, Google'ın ya şu anda bunu yapmadığını ya da en azından başkanını sevmediğini (ya da belki Google, bu davranıştan gurur duyuyor; bu gerçekten de etik).

Google'ın finansal kaynakları neredeyse eşsizdir. Web'de gördüğünüz ve duyduğunuz şeylerin çoğunu kontrol eder, geçmişte potansiyel bir kralcı olarak vurgulanmıştır ve görünüşe göre kendisine karşı konuşabilen gruplara finansman sağlamıştır - ve en azından bu durumda kötü davranışlarını işaretleyebilecek herhangi birinin işsiz kalmasını sağlamış olabilir.

Kapanış: Güç Yozlaşmaları, Mutlak Güç Kesintisi Çarpır

Google gibi bir firma Google'ın sahip olduğu türden güç kazanmışsa, bu durum genellikle yanlış işler. Orada etkileyici bir liste , kırılmış kapatmaya veya kitlesel Google şimdi sahip bir güç kısmını ulaştı kez onları davranmaya almak için para cezasına çarptırıldı firmaların. Başlangıçta başkasının tekel gücünü kırmak isteyen firmaların daha da büyük bir problem yaratmak için kazanmalarını kullanmaları hem büyüleyici hem de inanılmaz tehlikelidir.

Bir son düşünce: Hem Bing hem de Google'da "Trump skandalı" arıyorsanız, bir fark göreceksiniz. İkisi de beklediğiniz gibi oldukça olumsuz sonuçlar veriyor ancak Google'ın hiçbiri yokken Bing aramasının ilk sayfasında bazı olumlu öyküler var. (Eğer bu kendini çalışırsanız, hiçbir Fox News ve bir sürü görürsünüz Anne Jones Google'da sen Fox ve biraz biraz göreceksiniz ederken, anne Jones Bing üzerinde . Bu bir ton daha dengeli görünüyor.)

Tehlikeli zamanlarda yaşıyoruz. Aldığımız bilgiler giderek başkaları tarafından küratörlük yapıyor ve eğer diğerleri kötülüğü bozmaya devam ederse, sonuçta tamamen vahşileşeceğiz. Hmm ... dünyayı olduğu gibi verdiyse, "sonunda" kelimesini tekrar düşünmem gerekebilir. Google, belki de zaten ulusal bir tehdit olabilir.

Rob Enderle'nin Haftanın Ürünü

Benzerlerini arkadaşlarımla paylaşmaktan hoşlanıyorum, geçen hafta düzenlenen AMD olayında Surface Laptop'um şaşkın görünüyor. Dizüstü bilgisayarlar onlarınkilerden çok farklı görünüyordu ve şu hikayeyi anlatmaya başladım: "Yüz Yüzücülerin Bill için özel bir dizüstü bilgisayar oluşturduğunu biliyorsun, bu sefer ahşap kullanmaya karar verdiler, ancak Bill gerçekten sevmiyor" dedi ahşaptı, bu yüzden ben isteyip istemediğimi sordular, elbette "evet" dedi. Sonra kıskanç yorumlardan kaçtıktan sonra temiz geldi ve onlara Toast'ı dizüstü bilgisayarım için kaplama örtüsü oluşturmak için kullandığımı söyledim , ve gerçekten olanlar oldu.

Tost Laptop Kaplama
Tost Laptop Kaplama
Ahşap konusunda biraz endişeliyim, ancak alüminyum da yumuşaktır ve donanımımı iyi ele alıyorum, bu yüzden ahşap kapağı ilk kurulduğumda olduğu gibi bu şey hala iyi görünüyor. Artık, başkalarınınkinden çok farklı görünen bir dizüstü bilgisayarım var; bunun nedeni, Toast, Apple'ın da dahil olduğu en üst düzey laptop ürünlerinin çoğunu kaplıyor.

Şahsen, karbon fiber gibi biraz daha yüksek teknolojiye sahip bir şey tercih ediyorum, ancak şu an sunumlar çeşitli ormanda ve sadece dizüstü bilgisayarlara uygulanmıyor. Onları yüksek kaliteli akıllı telefonlar, Xbox ve PlayStation 4 için alabilirsiniz.

Maliyet, bir dizüstü bilgisayar üstü için yaklaşık 70 US $, alt için 34 USD ve içeride yapmak istiyorsanız 24 USD'dir (bilememe dayanımına ne kadar giyeceğiniz göz önüne alındığında). Kaplamayı kendiniz uyguluyorsunuz ve parçaları doğru bir şekilde hizalamak için dikkatli olmalısınız. Zor değil, fakat sağlam bir el bir tonda yardımcı olur. Parçalara önceden uyduğunuzdan emin olun - aksi takdirde bunları baş aşağı koyabilirsiniz. Dolayısıyla yaklaşık 100 $ için dizüstü bilgisayarımın özel bir versiyonunu aldım ve akranlarımda bir şaka çıkardı. Sonuç olarak, Toast kaplama haftanın ürünüdür.
TAG