Android Sistem Güncellemelerinde Liderlik Sonunda Nougat'ta

Akıllı telefon piyasalarında en çok tercih edilen telefonlar arasında gelen Android işletim sistemli telefonlarda farklı işletim sistemlerinin bulunması bu konuda kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Android firmasının yakın zamanda karşımıza çıkartması beklenen yeni sürüm versiyonu 8.1 Areo versiyonu bakalım ne zaman karşımıza çıkacak?

Android’in bugüne kadar çıkarttığı versiyonları ele aldığımız zaman en çok kullanılan ve tercih edilen sürümlerin hangileri olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz.
Öncelikli olarak uzun zamandır liderliği elinde bulunduran “Marshmallow “ işletim sistemi sonunda liderliğini son sürüm olan “ Nougat”a kaptırdı. İşte bugüne kadar en çok kullanılan işletim sitemlerinin hangileri olduğu hakkında bilgi verelim.

Android Sistem Güncellemelerinde Liderlik Sonunda Nougat'ta


Noughat GüncellemesiAndroid telefonlar arasında en çok tercih edilen programların başında olan 7.1 güncellemesi şu an için bu işletim sistemini tercih eden kullanıcılar tarafından % 25’i tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulamanın % 24’ünü kullanan kullanıcıların ise tercih ettiği 7.0 versiyonu.

Marshallow GüncellemesiYukarda bahsettiğimiz son sürüm uygulamasından bir önceki sürüm olan Marshallow sürümü ise % 23 uygulamaya ulaşarak bu konuda ikinciliği eline aldı. Özellikle farklı sürümle ile kullanıcıların zor durumda kalmasına neden olan Android işletim sisteminin yapımcıları bu konuda nasıl bir geliştirici sunacak şimdiden merak konusu olmaya başladı. Yakın zamanda çıkartacağı yeni sürümünde ne gibi özelikleri bir arada kullanıcılarına sunacak o da merak edilen konuların başında gelmeye başladı.
TAG