Windows Subsystem for Linux Güz Güncellemesi ile Gelecek

Microsoft, Windows Subsystem for Linux'un işletim sistemi bu yılın ilerleyen saatlerinde Windows 10'un Sonbahar Yaratıcıları Güncelleştirmesinin tam desteklenen bir parçası olarak çıkacağını açıkladı.

Yeni durum, Windows Insider programındaki ilk kullanıcıların geçtiğimiz hafta çevrimiçi bir yazı ile belirttiği Microsoft Kıdemli Program Yöneticisi Rich Turner'ın Insider build 16251'den başlayarak alt sistemin "beta" statüsünü artık göremeyeceği anlamına geliyor.

Windows Subsystem for Linux Güz Güncellemesi ile Gelecek


Güncellenmiş durumu ile WSL, günlük bir geliştirici araç seti olarak kaldırabilir.

Turner'a göre , Microsoft, WSL'de yayınlanan sorunlara ve hatalara yanıt vermeye devam edecek ve GitHub repo konularını Twitter'da sorulara yanıt verecek ve ayrıca Stack Overflow, Ask Ubuntu, Reddit ve diğerlerine tartışmalara katkıda bulunacak .


Temel WSL senaryoları şunları içerir:

Geliştirme ve temel yönetim için Linux komut satırı araçlarını çalıştırmak;
Linux içinden Windows dosya sistemindeki dosyaları paylaşmak ve bunlara erişmek; ve
Windows işlemlerini Linux'tan çağırmak ve Windows işlemlerini Windows komut satırından çağırmak için.
Turner, WSL'nin üstünde çalışan Linux dağıtımları, etkileşimli kullanıcı senaryoları içindir, ancak apache / nginx / MySQL / MongoDB / üzerinde üretim yükleri çalıştırmak için değil.

Lenin, Linux dosyalarına Windows'dan erişemiyor ancak şirket bunu iyileştirmek için çalışıyor diye ekledi. Şu anda X / GUI uygulamalarını, masaüstlerini veya sunucuları destekleme planımız yok. Şimdilerde Teknoloji Haberleri bu gibi bilgilerle doldu.

Sonlandırın

WSL'nin planlanan salımı, geniş bir sorun yelpazesine hitap etmek için bir yıldan fazla geliştirme, test ve sorun giderme işlemlerinden sonra gelir.

Microsoft, geçtiğimiz yıl düzenlediği Yapı Konferansı'nda, Ubuntu Linux'un Canonical için bir darbe olan Windows 10 üzerinde çalışacağını duyurdu . Firma resmi duyurudan önce birkaç ay boyunca Microsoft'la birlikte projede çalışıyordu.

Şirketin kurucusu Andrew Lowe tarafından LinuxInsider'a verilen açıklama ile Microsoft, "Windows 10'u tüm platformlar ve aygıtlar için tasarım, geliştirme, test etme ve dağıtma konusunda en iyi geliştirme platformu yapmak için çalışıyoruz" dedi.

Linux için Windows Alt Sistemi, geliştiricilerin çoğu komut satırı araçları, yardımcı programları ve uygulamaları da içeren Linux ortamlarını, doğrudan Windows işletim sisteminde, değiştirilmeden, sanal makinenin yükü olmadan çalıştırmasına olanak tanıdığını belirtti.

WSL mühendislik ekibi yüzlerce düzeltme ve iyileştirme gerçekleştirdi, bunların çoğu WSL sürüm notlarında listelenmiştir, Microsoft da belirtti. Edinilen kaynaklarda Teknoloji Haberleri ise bilindik.

Geliştiriciler için Esneklik

WSL, Tirias Research'in temel analisti Paul Teich'e göre, geliştiricilerin Linux komut satırlarını üç dağıtımda (Ubuntu 16.04 LTS, OpenSuse Leap 42 ve SLES 12) Windows 10 örneğinden çalıştırmalarına izin veriyor .

WSL, sanal bir makine değildir - Windows 10 örneğini çalıştırdığı için, LinuxInsider'e, Windows 10 ve Linux altında çalışan geliştirici araçları aynı anda varolup dosya sistemini ve diğer kaynakları paylaşabilir.

Teich, "Microsoft, bu özelliği etkinleştirdi çünkü bazı popüler geliştirici araçları yalnızca Linux altında çalışan kütüphanelere dayanıyor - Windows'a taşınmadı" diyor Teich, geliştiricilerin sürekli yeni Linux tabanlı yazılımlar oluşturmaları nedeniyle bu durumun değişmeyeceğini de sözlerine ekledi. Tabanlı araçlar. Sizlere Teknoloji Haberlerini aktarmaya devam edeceğiz.

"WSL, geliştiricilerin Win 10'da ve Win 10 ile barışçıl bir arada yaşamak için, verimliliklerini artıracak daha geniş bir yelpazede en sevdikleri araçlarını kullanmalarını sağlıyor" diye belirtti.

Teich, Microsoft'un bakış açısından, daha fazla geliştiricinin Windows 10'u üretim ortamı olarak kullandıkça, Windows 10 uygulamaları için daha fazla hedef alacağını düşünebilir.
TAG