Birleştirilen VR: Artırılmış Gerçeklik Küpü

Donanım ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik için içerik oluşturma yüksek sonunda hatırı sayılır gelişme faaliyeti, hem de karışık gerçeklik, genişletilmiş gerçeklik ve diğerleri gibi AR diğer adları vardır.

Çoğu endüstri yatırımının öncü oyun ve endüstriyel uygulama geliştirme hedefleniyor. alt yavaş yavaş etkilemesi çok, tüm gelişmeler için yıllarca beklemek yerine, er bu teknolojileri benimsemeye olabilir - tüketiciler ve eğitim - Ancak, piyasanın alt uç nasıl insanlar ve kurumlar büyük bütçeler olmadan görmek, bakarak değer Fiyat noktaları.Daha insan dostu bir ölçekte yapılan bir AR örneği Merge VR'dir . Kurucuları, Graduate'den ("Bir sözcük: plastikler") ipucunu almış görünüyorlar , yazılım eklemişler ve bir miktar yaratıcılık yapmışlar ve daha sonra AR'ye uyguluyorlardı.

Birincisi, Birleştirme VR, herhangi bir akıllı telefona uyan yumuşak plastik bir kulaklık (ki bunlar "gözlük" olarak adlandırılır) inşa etti. Optik benim için iyi çalıştı. Optiği ayarlamak için kullanılan fiziksel kontrollerin kullanımı kolaydır, kulaklık takmak rahattır, plastik temizlemesi kolaydır ve ucuzdur (Ağustos ayının 2016 ortasında US $ 60 perakende). İki dolaylı dokunmatik düğme, akıllı telefon kulaklığa takılı iken sınırlı uygulama içi dokunmatik kontrol sağlar. Kordon yönetimi kolaydır - hem akıllı telefonun açık kalması hem de kulaklık takılması için.

Çeşitli renklerde gelir; Merge VR'nin ofislerinde en az 10 renk gördüm. Cihaz, yüksek teknolojiye sahip değil dostça görünüyor. Dahası, kulaklıklı mikrofon seti, 10 yaş küçük çocuklar tarafından kullanılmak üzere düzenleyicilerin geniş bir bölümünün güvenlik gereksinimlerini karşılamıştır.
Çok uzak çok iyi. Birleştirme VR akıllı tasarım ve malzeme kullanımı için kredi hak ediyor, ancak teknoloji hakkında ne dersiniz?

Aldatıcı Basit Küp


Kurulduğunda ön paneldeki bir parça, özellikle küçük akıllı telefonlarla kullanıldığında VR uygulamaları için kulaklığın iç kısmını koyu renkte tutar. AR uygulamaları için, kullanıcılar takımı çıkarabilir ve akıllı telefonun fotoğraf makinesini, kulaklıklı mikrofon setindeki akıllı telefonun düzgün yönlendirilmesi yoluyla maruz bırakabilir.

AR için şeffaf ekran geliştirme konusunda sektör çapında büyük bir yatırım bulunmaktadır. Şeffaf ekranlar, tam görüş alanı (FoV) grafik katmanları sunmayı taahhüt eder - veya sarmalanmış güneş gözlüklerinin alacağı kadarıyla en azından görüş alanı. Meydan okuma, tamamen net görüntüler üretmenin çok zor olmasıdır; Dolayısıyla tam FoV görüntüler yaratıyor. Mevcut şeffaf ekranlar biraz karanlık; Onları giymek, iç mekanlarda güneş gözlüğü giymek gibi bir şey.

Şeffaflığın sağlanmasının bir başka yolu, görüntüyü telefonun ekranına aktarmak için akıllı telefon kamerasını kullanmaktır; ancak kameralar, fiziksel bir lensle (özellikle akıllı telefon kameraları) gerçeğe bakmaktan daha düşük çözünürlüktedir.

Kamera çözünürlüğü artarken, tek bir akıllı telefon kamerası yüksek kaliteli stereoskopik görüş sağlayamaz. AR'ın bu erken aşamasında akıllı telefon temelli AR izleyicileri kitlesel pazar tüketici fiyatlarında inşa edilebileceği ve satılacağı için, "objektif vasıtasıyla" görüntüleme şeffaf ekranlar üzerinden galibiyet kazandığını düşünüyorum.

Akıllı telefon tabanlı tek kameralı AR çözümü ne yapabilir?

Akıllı telefonların gerçek zamanlı olarak birçok video görüntüsü tanıma sınıfını çalıştırmak için yeterli işleme gücü var. Mobil oyunlar sunmak için kullanılan grafik işleme gücü, bir video akışındaki nesneleri izleyen gerçek zamanlı 3D yer paylaşımları da oluşturabilir.

Grafikleri video eserlerine hizalama işlemi "kayıt" olarak adlandırılır. Modern akıllı telefonlar üç eksen dönüşünde üç boyutlu kayıt yapmak için hesaplama gücüne sahiptir.

Bir akıllı telefonun batter gücünü tüketmeden video görüntü tanıma ve kaydetmeyi gerçek zamanlı olarak çalıştırmak, resim tanıma görevini basitleştirmeyi gerektirir.

Birleştirme VR, basit, düşük maliyetli eğitim ve eğlence AR uygulamalarını desteklemek için özellikle kolay gerçek zamanlı video görüntüsü tanıma için plastik bir eser tasarladı. Bu eser "Toplama Küpü" olarak adlandırılan bir küptür .

Birleştirme Küpü, bir tarafta 72 mm'dir (2.83 inç) ve bir çocuk veya yetişkin için tutmak kolaydır. Her tarafa kabartmalı eşsiz, kolayca ayırt edilebilen desenlerle üretilmiştir. Desenlerin düz üstleri yansıtıcı gümüş rengidir; Desenler arasındaki boşluk mat gridir.

VR Gözlüklerini Merge Cube ile Birleştir
VR Gözlüklerini Merge Cube ile Birleştir
Eserin tasarımı yeterli değildi. VR'nin yazılım geliştirme ekibi paketlenmiş video görüntü tanıma ve görüntü kayıt yazılımını Merge Cube Software Developer Kit'e birleştirin. Merge, Merge Cube SDK'sini Unity'nin oyun geliştirme platformu ve Vuforia'nın mobil görme işleme SDK'siyle entegre etti . Birleştirme Küp SDK'sini entegre eden uygulamalar, bir akıllı telefonda Unity'nin oyun motorunun üstünde çalışır. Akıllı telefonlar için ortaya çıkan birçok gelişmiş görme işleyen kütüphane vardır ve Merge VR gelecekte bunlardan daha fazla yararlanacaktır.

Çoğu AR kayıt işaretleri iki boyutludur; Bir 2D kayıt işaretini birkaç derece döndürerek izleme kapalı atabilir. Birleştirme Küpü herhangi bir yönde, herhangi bir açıda izlenebilir. İzleme yazılımı, Birleştirme Küpünün bir küp olduğunu ve her iki tarafın benzersiz olduğunu bilir. Kenarların hangi sıraya girdiğini bilir - hangi taraflar diğer taraflara bağlıdır - böylece Birleştirme Küpü döndüğünde izleme yazılımı bir sonraki tarafın maruz kalacağını öngörür.

Merge VR, genel amaçlı desen tanıma algoritmaları gerektirmeden kolaylıkla tanımlanacak şekilde kayıt işaretlerini tasarladı. Sadece altı adet benzersiz ve doğal olmayan desenler için gelen video akışını tarıyor. Örneğin, el hareketlerini tanımak, çok daha fazla hesaplama kabiliyeti gerektirir ve daha fazla pil tüketirdi.

Geliştiriciler, Birlik'te bir 3B geometri oluşturup Merge Cube etrafında sarıyor. Birlik, Birleştirme Küpü dönerken 3D geometriyi döndürme işine özen gösterir. İzleme hızlıdır çünkü standart tam video çözünürlüğü ve kare hızında (tipik olarak 1080p) gerçekleştirilir, akıllı telefon görüntü sensörünün tam fotoğraf çözünürlüğünde değil.

VR'yi Birleştirme, resim tanıma için gücü ve zamandan tasarruf etmek için video akışını küçültür ve daha sonra videoyu gri tonlamalı olarak işlemek için renk bileşenlerini kaldırır. Birleştirme Küpünün kullanılması sadece orta derecede kaliteli bir akıllı telefon sensörüne ihtiyaç duyar - 12 megapiksel'in üstündeki kameralar iyidir.

Yakalayan Akıllı Telefonlar

Merge Cube SDK, son iki yıl içinde piyasaya çıkan çoğu telefon için optimize edilmiştir. Temel olarak, Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6, Cube SDK'yi çalıştırabilen en eski telefonlar arasındadır.

Birleştirme VR'nin zorluğu, halen kullanılmakta olan birçok akıllı telefonun VR'yi desteklemek için gerekli olan tüm özelliklere sahip olmamasıdır: Android 7.0+, yüksek çözünürlüklü ekran, kabul edilebilir grafik performansı ve tam bir pozisyonel sensör seti (ivmeölçer, pusula ve jiroskop).

Geliştiriciler ve müşteriler, akıllı telefonlarının Birleştirme Küpünü destekleyip desteklemediğini öğrenmek için burayı kontrol edebilir .

Merge Cube'un yalnızca bir sürümü var, çünkü uygulama geliştiricileri onu istediğiniz herhangi bir şey üzerine yerleştirebilirler.

Merge VR kulaklığa (kamera açıkken) takılı olan ve Merge Cube SDK ile geliştirilmiş bir uygulama çalıştıran yeni akıllı telefon birleştirme küpünü ... başka bir şey haline getirebilir. Alıcılar küpü herhangi bir yönde döndürür ve Merge Cube'da üst üste bindirilen grafiklerle etkileşime girerler, hepsi çok akıcı bir şöhret oranında.
Birleştirme Küpü, Birleştir VR kulaklık seti olmadan kullanılabilir - örneğin akıllı telefonu bir kulaklık seti olmadan tutarak. Diğer akıllı telefon tabanlı VR kulaklıkla kullanılabilir; ancak bu kulaklıklı mikrofon seti akıllı telefon fotoğraf makinesini göstermek zorunda kalacaktır. Google Cardboard'un gerçek bir karton sürümü üzerinde cerrahi girişim yapmadım, ancak bu da işe yaramıyor.

ABD'de Walmart, West Coast mağazalarından başlayarak bu hafta Merge Cube'u piyasaya sürüyor ve doğuya doğru ve çevrimiçi sipariş vermeye başladı. Yaklaşık 15 $ karşılığında satılıyor. Walmart, Merge VR kulaklık setini yaklaşık 60 $ 'a satıyor. Birleştirme VR, eğitimciler ve okul ilçeleri için ayrıca paketlenmiş ve doğrudan indirim fiyatlandırması da sunar.

AR ile denemek isteyen geliştirici veya hobi akıllı telefon uygulama programcısı, makul bir akıllı telefon olan Merge VR dişli ve yukarıda belirtilen yazılım araçlarının 100 doları altında bunu yapabilir.

Merge VR, önümüzdeki 30 gün içinde düzinelerce uygulama açılacak şekilde planlanan Merge Cube için 500'den fazla stüdyo uygulaması geliştiriyor.

Prototip birimleriyle oynuyorum; Şimdi bir tane satın almak ve yeni uygulamaları denemek için sabırsızlanıyorum.
TAG