Apple, Megabucks'u Orijinal TV İçerik Geliştirme Moduna Dönüştürülecek

The Wall Street Journal , Çarşamba gününe geldiğini bildirdi: Apple, uzun süredir beklenen yeni bir televizyon ve film deneyiminin sergilenmesinin bir parçası olan özgün programlamanın edinilmesi ve geliştirilmesi için 1 milyar doları aşmaya karar verdi .

Yatırım, geleneksel televizyon ve film stüdyolarının yanı sıra geleneksel kablo ve uydu sağlayıcılarını bozma sözünü yerine getirmek için çekirdek video ve müzik kitaplığını güçlendiren Apple'ın olağanüstü Apple TV işini kaldıraçlı kaldıracak.

Apple, Megabucks'u Orijinal TV İçerik Geliştirme Moduna Dönüştürülecek

Bu tutum, Apple'ın kendi markasıyla girmeden ve ekosisteminin bir parçası haline getirmeden önce bir pazarın gelişmesini bekleyen tarihi modeliyle tutarlıdır. Müzik endüstrisinde devrim yaratan ve mobil cihazların barını oluşturan bu yaklaşımdı. Görünüşe göre Apple orijinal video programlamanın geliştirilmesinde görevdeki liderlere karşı durmaya hazırlanıyor.

"Güçlü orijinal içerik herhangi televizyon veya video hizmetinin başarısı için kritik öneme sahiptir," Brent Magid, CEO'su Magid .

"Akış videoları, öncelikle davranışsal kalıpları kablodan daha iyi bir hale getirme kabiliyeti nedeniyle geleneksel kablo üzerinde baskı yapmaya devam edecek" dedi.Müzik Çapraz

Stratecast / Frost & Sullivan'daki bir araştırma müdürü Michael Jude, Apple'ın orijinal içerik geliştirme konusunda geçici olduğunu belirtti çünkü akan müzik sektörünün başarısını orijinal videolara aktarmayı başaramadı .

"Sanırım sonunda videoya oynamak için sonuç çıkarmaya karar verdiler, bunu yaratmak zorundasın" diye konuştu.

Apple, eğlence dizisine orijinal içerik eklemek için son aylarda birkaç hamle yaptı.

Apple Music, bu ayın başlarında Carpool Karaoke: Series'i piyasaya sundu; Serisi , süperstar şovmenler, spor figürleri ve en son şarkılarını ya da favori karaoke şarkılarını şarkısını söyleyen The Late Late Show ev sahibi James Corden'le birlikte sergiliyor .

Yaratıcı Zihinler

Apple son zamanlarda şirketin global video programlamasını yönetmek için iki önde gelen Sony yöneticisi Jamie Erlicht ve Zach Van Amburg'u işe alıp yeni içerik stratejisini başlatma yönünde önemli bir adım attı.

2005 yılından bu yana Sony Pictures Televizyonu'nun başkanlığını yapan iki yönetici, son 10 yılın en büyük film ve televizyon şovlarının bazılarını geliştirdi: Breaking Bad , Bryan Cranston'ın oynadığı; Onun sadıklığı daha iyi Saul'u Çağırıyor ; Kraliçe Elizabeth'in hayatını anlatan Netflix orijinal serisi The Crown ; Ve Denis Leary'nin oynadığı FX dizisi Rescue Me .

Erlicht ve Van Amburg şimdi İnternet yazılım ve servislerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue'ye rapor veriyorlar.

Variety , Salı günü Apple, dünya genelindeki yeni video biriminde gelişmeleri izlemek için eski başkan ve WGN America ve Tribune Studios'un genel müdürü olan Matt Cherniss'i tuttu .

2013'ten beri görevini sürdüren Cherniss, bu baharda Sinclair Broadcasting'in 3.9 milyar dolarlık Tribune Media satın alımını takiben WGN Amerika'dan istifa etti.

Midia Research'in kıdemli analisti Tim Mulligan, Apple'ın finansal hedeflerine ulaşabilmek için elinde pazarın gelişmesini beklemenin kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğunu kaydetti .

"Apple'ın ölçek, marka değeri ve kanıtlanmış en büyük ve en değerli küresel dijital tüketici tabanıyla fatura ilişkisi var" diye belirtti. "Kusursuzca, ayrıca sürtünmesiz bir kullanıcı deneyimi yaratmak için donanım, yazılım ve faturalandırmayı entegre etme tecrübelerine sahipler."
TAG