Microsoft HoloLens'i Silikona Ekledi

Şirketin pazar günü açıkladığı yeni bir işlemciye göre, Microsoft'un HoloLens'in sonraki sürümü sanal gerçeklikle gezinme karışığı olarak sanal gerçeklik sürümünden daha iyi olabilir.

Yapay Zeka ve Araştırma Grubu Başkan Yardımcısı Harry Shum, HoloLens'in özel bir çok işlemcisinin "holografik işleme birimi" veya HPU olarak adlandırdığı yapay zeka teknolojisini içeriyor ve CVPR bilgisayar görme olayında kullanıcıyı yeni deneyim sağlıyor.Yeni HPU, HoloLens'in genellikle Cloud'a yapılan öğrenme işlemlerinin yapılmasını sağlayacak.

HoloLens, kendine has bir holografik bilgisayar olacak şekilde tasarlanmıştır - pil, sensörler ve ekran kulaklıkta bulunur. HPU, kulaklıklı mikrofon setinin gerçekliği eşsiz özelliği ile gecikme olmadan konunun aktarılmasına imkan tanıyor.

J.Gold Associates'in baş analisti Jack E. Gold, "Model algoritmalarını düzelttikten sonra kullanıcıları herhangi bir bilgi gecikmesiyle karşılaşmadan bu deneyimi yaşamasını istiyoruz" dedi .

Güncel teknoloji Haberine göre "Yerel ve anlık olmalı" dedi. "Gecikme, karma gerçeklik uygulamalarında kullanıcı zarar görüyor."

HoloLens'e bir yardımcı işlemci ekleme "kendiniz akıllı olan karma gerçeklik aygıtları geliştirirseniz, ihtiyaç duyduğunuz fikirler de entegre olmalıdır", bu özelliği dikkat çekti.

"Karma gerçeklik ve yapay zeka, bilgi işlemin geleceğini temsil ediyor ve biz bu sınırın ilerisinde olmaktan heyecan duyuyoruz" diye ekledi.Faydalı İlaveler

ABI Research'in kıdemli analisti Eric Abbruzzese, HoloLens'in AI(çip) silikonunun eklenmesinden fayda sağlayacağını söyledi .

Haber "Başlık şeklinde ve içeriği coğrafi olarak kayıt altına alma konusunda daha yüksek doğruluk - dijital içeriği gerçek dünyaya kilitleme - bir platformun yan etkisinin kademeli olarak artmasıyla başlıca yararı olacak" dedi.

Moor Insights and Strategy'in temel analisti Patrick Moorhead, ek silikonun performansı ve kullanıcı güvenliğini artıracağını söyledi.

TechNews World'e, "Yüksek performanslı AI çipi ile Cloud'da daha az işlem yapılmasına ihtiyaç duyulduğundan, HoloLens daha hızlı, daha güvenli ve daha kişisel olabilir" dedi.

Bu hızda HoloLens ekosistemine bir başka yararı olabilir.

Pund-IT'nin temel analisti Charles King, "Bu, tüketiciler ve işletmeler için tamamen yeni tür ve sınıflardaki [artırılmış gerçeklik] çözümlerine yol açabilir" dedi .

Eğilimli Yaklaşım

Microsoft, özellikle Internet'in Beklenen büyümesinin ışığı altında, bir ağın bitiş noktalarında daha fazla işleme yapılması gerektiğini düşünmek konusunda yalnız değildir.

Technalysis Research'in analisti Bob O'Donnell, "Yapay zeka ve makine öğrenimini son noktada belirli silikonlara getiren insanlar görüyoruz" dedi .

Haber "Gerçek zamanlı sensör girdisi almak ve buluta girmek zorunda kalmadan algoritmalar uygulamak için çabalardık" dedi. "Şirketler artan bir şekilde en son ürünleri yapmak için kendi silikonlarını yapmak zorunda olduklarını fark ediyor."

Gartner'ın araştırma başkan yardımcısı Mark Hung, Microsoft ve diğerleri, ağın yoğun hesaplamalı görevlerini yaparken mümkün olduğunca verinin kaynağına yakın bir yerde yapılmasını gerektiğini kabul ediyor .

Haber "Kullanıcı için daha iyi bir deneyim yaşatıyor ve iletişim gecikmelerini ve iletişim maliyetlerini ve bulut hizmetlerine olan yükü azaltıyor" dedi.

Gold, "Microsoft uzun vadeli düşünüyor ve bunu şimdi yapalım ve eğrisinin önünde ilerlemeliyiz" dedi. AR pazarının en üst noktasındaki herkes benzer şeyler yapmak zorunda kalacak. "

AR Pazarı Üzerindeki Etkisi

HoloLens AI silikon eklenmesi, Microsoft AR / MR pazarındaki lider konumunu korumaya yardımcı olur, Ian Hughes, en şeyler analisti bir internet kaydetti 451 Araştırma .

Haber "Bir sonraki cihazın ek AI ile işlem gücüne eklenmesi şirketi AR gelişiminin ön saflarında tutacak" dedi.

Bu liderlik konumunu korumak, Microsoft için çok önemlidir.

"Bu Apple ve Google dahil her büyük Microsoft yarışmacı, in-house benzer platformlar geliştiriyorlar gerçeği göz önünde kritik bir mesele," Pund-IT Kral Haber anlattı.

HoloLens' AI pirzola takviye AR piyasada önemli bir etkiye sahip olabilir, David MacQueen en uygulamalar ve medya için icra müdürü kaydetti Strategy Analytics'in .

"Böyle büyük bir oyuncu olması düşünüyorum - bu girişim sektörü söz konusu olduğunda ve çok ciddi bir oyuncu - bu AR pazarında daha yaygın hale göreceksiniz bu teknolojiye bina" diye Haber söyledi. Teknolojinin kalesinde sizler için yeni teknoloji haberleri ortaya çıkınca yayınlayacağız.

"AR'yi pazarın payı ve etkileri açısından ileri götürebilir" dedi King.
TAG