Amazon'un Gizli 1492 Kodlu Sağlık Ekibi

CNBC'nin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, "1492" olarak adlandırılan gizli bir Amazon ekibi, tamamen sağlık bakımına ayrılmış bir skunkworks projesinde çalışıyor. Birim, elektronik tıbbi kayıtlar, teletıp ve diğer sağlıkla ilgili konularla ilgili donanım cihazları ve yazılım uygulamaları geliştirmektedir.

"1492" nişanı, Christopher Columbus'un Amerika kıtasına yaptığı yolculuk yılını gösteriyor ancak Amazon ekibi, Columbus'un aslında yeni bir kıtayı "keşfettiği" ve onun başka bir yerde olduğunu düşünmediği ironiyi kaçırdı.
Amazon'un Gizli 1492 Kodlu Sağlık Ekibi

Bununla birlikte, Amazon'ın amacı sağlık alanındaki üsleri kapsamaya, muhtemelen sektörün muazzam kâr potansiyelini belirlemeye yönelik bir teklif vermektir.

büyük ABD sağlık pazarı Hastalık Kontrol Merkezlerine göre, $ 2.3 trilyon $ 1,2 trilyon ABD ABD gelirinde bir artış ile 2000 2011 yılları arasında çift dijital büyüme yaşadı. Amerika'daki sağlık maliyetleri artmaya devam ederse, bu rakam muhtemelen artan bir oranda artacaktır.

Tam kapsamlı

Amazon'un 1492 takımın hedeflerinden biri Amazon kazançlı sağlık sektörünün birkaç bölüm halinde bir basamak olarak gelişimini temin gibi görünüyor. En son haberler Amazon ilaç satan olasılığını keşfetmek olmuştur önceki bir duyuru üzerine kurulmuştur.

1492 ekibi, verilerin tüketicilere ve doktorlara daha kolay ulaşılabilmesi için tıbbi kayıtların yönetimini kolaylaştırma yolları üzerinde çalışıyor. Buna ek olarak, bildirildiğine göre, bir doktora erişimi sınırlı olanlar için ABD sağlık hizmetini iyileştiren bir plan düşünüyor. Hastaların doktorlarla sanal danışma yapmalarını sağlayacak yeni bir teletıp platformunun geliştirilmesini içerebilir.

Amazon, sağlık uygulamaları geliştirdiği için tıp dünyasında tamamen yeni değil. Bir sonraki adım, tıbbi cihazları ve yapay istihbarat asistanı Alexa gibi diğer mülkiyet ürünleri arasında daha büyük bağlantı seçenekleri olabilir.

Recon Analytics analisti Roger Entner, "Sağlık, ekonomide en büyük sektör ve yenilik için olgunlaşmış" dedi .

Kaynak'a "Kimse sağlık bakımında ABD'den çok şey harcarken birçok ülke vatandaşları için ABD'den daha iyi sonuçlar alıyor" dedi. Teknolojinin kalesinden sağlık ve güncel teknoloji haberi yazıyoruz.

Sağlıklı Piyasa

Amazon, sağlık dünyasındaki fırsatları araştıran tek şirket değildir. Apple, Google ve Microsoft her biri kendi girişimlerini başlattı.

Tirias Research'teki ana analist Jim McGregor, "Bu şirketlerin hepsi sağlık bakımında AI'ya yatırım yapmanın mantıklı olmasını sağladı. Çünkü ulaşımda AI ile birlikte sağlık hizmetlerinde yaşayan AI, toplumu değiştirecek" dedi .

Kaynak'a yaptığı açıklamada, tüm sağlık taramalarına, teşhislere ve beslenme bilgilerine erişim sağlanarak başlıca sağlık sunucularından edinilen yapay zeka, bazı açılardan insandan daha iyi bir iş çıkardı.

McGregor, "Büyük veri merkezleri ve AI yetenekleri ile Amazon, bu alandaki lider olmak için iyi bir konumda ancak en büyük zorluk olan verilere erişmesi gerekiyor" diye ekledi McGregor. "Sadece son on yılda tıbbi bilgilerin çoğunun elektronik şekle dönüştüğünü unutmayın, bu yüzden daha önce yapmak neredeyse imkânsızdı". Güncel teknoloji haberi bu konu da da sizleri bilgilendiriyor.

Bulut Bilişim ve Sağlık

Dijital bilgilerin arşivlenmesindeki ilerlemeler ve derin öğrenme ile zaman, sağlık bakımında AI'yı kullanmak için doğru olabilir. Bununla birlikte, düzenlemeler ve gizlilik kaygısı, en azından kısa vadede, büyük zorluklar olabilir.

McGregor, maalesef pek çok sağlık hizmeti sunucusu bu verilerin kontrolünü elinde tutmaya çalışıyor.

"ABD'de özellikle sağlık uzmanları, HIPAA düzenlemelerinin arkasında gizliyorlar ve bu düzenlemede, kişinin kişisel bilgilerini gizli tutmanız gerekiyor, anonimli bilgileri paylaşamayacağınız" dedi.

Sağlık kuruluşları verilerini paylaşmak için ikna edilmelidir, ancak Amazon gibi bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıdan yararlanacaklardır. Sağlık endüstrisi bu tür bir işbirliğini bile düşünebilir mi?

McGregor, "Şimdiye kadar, cevabın hayır olmadığı - ancak maliyetlerini önemli ölçüde düşürebilir ve sağlanan hizmetlerin kalitesini artırabilir" dedi.

Yetkili, uzun vadede, "sağlık hizmetlerinde AI'nın faydalarını en üst düzeye çıkarmak Amazon gibi bağımsız bir üçüncü tarafı alacak" dedi.

Bu nedenle çeşitli oyuncular potansiyelleri ve engeller olan bu çok kontrollü piyasaya çok temkinli biçimde giriyorlar.

Recon Analytics'in Entner, "Sağlık hizmetlerinin sayısallaştırılmasının çok erkenden çıktığımız için kimsenin liderliği yok" dedi. Halen bu konuda güncel teknoloji haberleri yok gibi.

"Kesinlikle talep var, ancak herkesin herkes için çalışması için satın alması gerekiyor" dedi. "Herkesin kendisine akın etmesinin nedeni pazarın boyutudur, ancak bariz olan gerçek, daha iyi yapılabileceği ve hiç kimse bunu uzaktan doğru yapmamamız" dır.
TAG