Linux Akademisinin Yeni Eğitim Platformu

Linux Akademisi, Yeni Bulut Tabanlı Eğitim Platformunda Rol Oynuyor

Linuxux OS ve cloud teknolojisi için çevrimiçi bir eğitim platformu olan Linux Academy Salı günü, büyük kurumsal firmaların BT çalışanlarını ve gelecekteki iş adaylarını eğitmelerini ve değerlendirmelerini sağlamak için tasarlanan Cloud Assessments platformunun kamuya açık bir beta sürümünü yayımladığını duyurdu.Linux Akademisinin Yeni Eğitim Platformu


Linux Akademisi, Yeni Bulut Tabanlı Eğitim Platformunda Rol Oynuyor
Akademi, Amazon Web Hizmetleri, Open Stack, DevOps, Azure ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli bulut tabanlı platformlarda eğitim sunmaktadır. Eğitimde güncel teknoloji haberlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Cloud Assessments platformu, bulut tabanlı bilgi işlem platformuna yönelik güçlü talep ve BT çalışanlarının mevcut bilginin geniş becerik boşluğu nedeniyle başlangıçta AWS'nin eğitimi ve testine odaklanacak.

Linux Akademisi CEO'su Anthony James, "AWS piyasada lider olduğu için şirketler ve bireyler bu teknolojileri kullanabilmek için acele ediyor" dedi.

AWS Talebi

James'in LinuxInsider'e yaptığı açıklamada, akademinin odak noktası AWS Sertifikalı Çözümler Mimar Ortak seviyesi sınavı için hazırlık ve doğrulama olduğunu söyledi. Bununla birlikte, keşfetmeye başlamış olduğu diğer talep görmüş alanlar da var. AWS ile ilgili diğer haberler güncel teknoloji haberleri bölümümüzde yer alıyor.

James, bu dersler profesyoneller için çok önemli olduğunu belirtti. "Biz sadece insanların öğrenmek istediklerini değil, aynı zamanda becerilerini sanayimizin tanıyacağı bir şekilde doğrulamak istediklerini anlamaya başladık."

Akademi yaklaşımının bir diğer kritik yönü, "kullanıcının öğrenimine özgü performansı temel alarak özel eğitim öneren" yalın öğrenme şeklidir "dedi. Yeni eğitim çalışmaları, iyileştirmeye ihtiyaç duyan belirli alanları hedef almaktadır.

Cloud Assessments platformu, mevcut çalışma ortamlarında canlı sunucular kullanarak BT profesyonellerini öğretmek için farklı bir yaklaşım sunar. İşçiler gerçekte işte kullanabilecekleri becerileri gerçek zamanlı olarak öğrenirler. Test ortamında sorulara cevap şeklinde sınırlı değildir.

Bireyler ayrıca Cloud Assessments'ı AWS becerileri için mikro sertifikalar kazanmak için de kullanabilirler.

Geçtiğimiz ay Linux Akademisi ve Cybrary, 6.000 IT uzmanı hakkında bir anket düzenledi ve yüzde 35, mikro sertifikaların mevcut bir pozisyonda iş bulmalarına veya ilerlemelerine yardımcı olacağını söyledi.

Buna ek olarak, yüzde 85, işverenlerinin eğitimi kolaylaştırması durumunda mikro sertifikalar arayacaklarını söyledi.

Becerileri İle Donatma

"Bu programın başlatılması bulut hizmetlerinin hızlandırılması kabulünün bir başka göstergesidir," Jeffrey, genel müdürü ThinkStrategies  şunları söyledi, "AWS uzmanları üzerinde odaklandık çünkü bu piyasada hakim konumda olduğundan  bu şekilde davrandık."

Çoklu bulut hizmetlerine olan talep arttıkça, LinuxInsider, akademi programının ek bulut platformları için eğitim kursları da içerecek şekilde genişleyeceğini söyledi. İİnternet ortamında güncel teknolojil haberleri sizlerle buluşacak.

Doğrudan AWS gelen sertifikasyon programları sınava dayalı olan Paul Teich, baş analisti Tirias araştırma yapılacağını söyledi.

Bununla birlikte, LinuxInsider, Linux Academy, kullanıcıların doğru soruları sadece cevaplamaktan ziyade aslında AWS kullanarak derecelendirildiği daha pratik bir "canlı değerlendirme" ortamı yarattığını söyledi.

Teich, "Bulut hizmetleri gerçekten sertifikalandırmayı umursamıyor, bunu yapacak ancak işletme de yok" dedi. "Kurumsal, hibrit cloud iş modellerini uygulamaya başlamak için bu sertifikalara ihtiyaç duyuluyor. Pratik deneyimini göstermek için sertifika almak kurumsal IT mağazaları ile iyi bir uyum sağlamalıdır."

Amazon Web Services geçen sene AWS Educate programını, öğrencileri bulut tabanlı beceriler konusunda eğitmek ve bunları çeşitli bulut tabanlı işlerle birleştirmek için "bulut kariyer yolları" olarak adlandırılan ek modüller sunmak için bir çaba gösterdiğini açıkladı. AWS, Salesforce, Cloudnexa ve Splunk dahil olmak üzere işverenler bu sertifikaları önemseyecek gibi görünüyor.
TAG