Iphone Şarj Ederken Öldü

Bir İngilizin telefonu banyoda şarj olurken meydana gelen elektrik çarpması sonucu bireyin ölümü adli bir soruşturma ile ortaya çıktı.
Richard Bull, 32, eşi Tanya tarafından geçen yıl 11 Aralık'ta banyoda ölü olarak bulundu.
Sean Cummings'e göre, iPhone'un suya düşmesi ile meydana gelen Bull'un ölümü tesadüfi bir olaydı.
"Bu zararlı olmayan cihazlara benziyor, ancak bir banyoda saç kurutma makinesi kadar tehlikeli olabilir, kullanıcıya yönelik uyarılar eklenmeli.
Bu trajik bir kazaydı ve tamamen kazayla olma dışında başka bir şey olduğuna inanmak için hiçbir sebebim yok, "Cummings, Cuma günü Guardian.com'a verdiği demeçte yukarıdaki cümleleri aktardı.
Iphone Şarj Ederken Öldü

Cummings, potansiyel tehlikeler hakkında uyarıda bulunmak için Apple'ın telefon üreticisine bir rapor göndermek niyetinde olduğunu söyledi.
Postmosten yapılan muayene raporlarında Bull'un sağ elindeki yanıklar ortaya çıkarken polis banyoda yanık kabloların bulunduğunu belirtti.
"Kazaların Önlenmesi için Kraliyet Cemiyeti halk sağlığı danışmanı Sheila Merrill," Şebeke elektriğine bağlı herhangi bir alet varsa, orada bir tehlike olduğunun farkında olmak zorundasınız "dedi.
Merrill, "Elektrik ve su aynı ortamda bulunmamalı,  elektronik bir alet banyo prizine takılıyken, özellikle de telefonların banyo ortamında kullanmaları önerilmiyor" diye ekledi.
TAG