IBM Kurumsal Güvenlik Hizmetini Başlattı

IBM, Pazartesi günü ilk kurumsal hazır Blockchain'i Linux Foundation'ın açık kaynaklı Hyperledger Fabric 1.0 sürümüne dayanan bir Koruma Hizmetini tanıttı.
IBM Cloudchain, geliştiricilerin hızlı bir şekilde IBM bulutunda yüksek güvenlikli blok ağları kurmalarını sağlayan, hızlı ve güvenli ticari işlemlerin ağ üzerinden geniş çapta dağıtılabilmesi için dönüşümlü bir adım olduğunu söyledi. O kadar endişe verici güncel teknoloji haberleri içerisinden sizlere veri korumaya yönelik başarılı bir haber ulaştırıyoruz. Veri güvenliklerinden teknolojinin kalesi yeni ne varsa size ulaştırıyor.


Platform, IBM'e göre, müdahale edici donanım güvenlik modülleri, denetlenebilen çalışma ortamı, içeridekilerin saldırılarına karşı koruma ve güvenli servis sağlayıcıları ile dünyanın en güvenli Linux altyapısını sunuyor.
IBM Kurumsal Güvenlik Hizmetini Başlattı

Güvenli

Hyperledger'ın yönetici direktörü Brian Behlendorf, "IBM geliştiriciler Hyperledger Fabric projesine çok önemli katkı sağladı ve diğer şirketlerden geliştiricileri geliştirme sürecinin merkezine koydular" diyor .

"Bu, mimarinin ticari bir proje için görebileceğinizden çok daha geniş bir topluluk tarafından incelendiğini ve mevcut birçok destek için ticari seçeneklerin mevcut olduğu anlamına geliyor" diye ekliyor LinuxInsider. Artık artan veri güvenliğine güncel teknoloji haberleri de önem veriyor. Artık güvenlik konusu teknolojinin kalesi tarafından da takip ediliyor.

Finans, bankacılık, IoT ve diğer endüstrilerdeki şirketlerin açık kaynak konsorsiyumu olan Hyperledger, blok zinciri teknolojilerini ilerletmek için oluşturuldu.

Hyperledger Fabric, Blokchain teknolojilerini uygulamalara veya çözümlere uygulamak üzere tasarlanmış bir projedir.

IBM Blockchain for Hyperledger Fabric v1.0, IBM Bluemix üzerinde bir beta programı aracılığıyla edinilebilir. Hyperledger Fabric, Docker Hub'da ücretsiz indirilmek üzere IBM sertifikalı bir uygulama olarak edinilebilir.

İlgili bir duyuruda IBM ve SecureKey Technologies, IBM Blockchain tabanlı Kanada tüketicileri için yeni bir dijital kimlik ağı başlatacaklarını açıkladı. Şebeke şu anda Kanada'da testlere tabi tutuluyor ve bu yılın ilerleyen günlerinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Tüketiciler bir mobil uygulama aracılığıyla bu servisi seçebilecek.

IBM ayrıca, Çin'deki emisyonların azaltılmasına yardımcı olmak için Energy Blockchain Labs ile yapılan anlaşma uyarınca dünyadaki ilk blok-tabanlı teknoloji kaynaklı yeşil varlık yönetim platformunu açıkladı. Dünyanın devleri yeni olan bu uygulamayı kullandı bile. İşte sizlere güncel teknoloji haberleri içerisinde yer alan güvenlik bilgileri.

Platformun beta sürümü Mayıs ayında çıkacak.

IBM Edge

IBM, ThinkStrategies'in genel müdürü Jeff Kaplan'a göre, ortaya çıkan bu teknolojiden faydalanmak için pek çok şirketin beceri ve tecrübeye sahip olması açısından bir avantaja sahiptir .

"Birçok şirket, nispeten kanıtlanmamış bir teknolojinin ilerletilmesi için yatırım yapmak konusunda tereddüt yaşıyor" dedi.

Kaplan, "Böylece şirketler, bulut ve uygulamalar yoluyla SaaS aracılığıyla hesaplama gücünden yararlanabildikleri gibi, IBM Blockchain, kuruluşların, teknolojiyi satın alıp dağıtmakla ilgili riskler ve maliyetler olmadan hızlı bir şekilde blok zinciri işlevselliği elde etmelerini sağlayacak" dedi. . "Bu, müşterileri ve pazar payını hızlı bir şekilde kazanmak için IBM'e iyi bir fırsat sunuyor."

IBM'den duyuru blockchain teknoloji kurumsal benimsenmesinde önemli bir adım olduğunu ve Hortonworks ve Cloudera Hadoop için yaptığı ya da ne Redhat Linux için yaptıklarına benzetilebilir, Stewart Bond, veri entegrasyon yazılımı araştırma direktörü gözlenen IDC bunu sağlayacak gibi görünmektedir.

LinuxInsider, "IBM, kurumsal çapta işlem işlemleri, güvenlik ve veri yönetimi ile tanınan bir sektörel görev alanların başında geliyor ve birçok işletme IBM uygulamalarına, süreçlerine, işlemlerine ve verisine güveniyor" dedi.

Block, "Blockchain kısmen güvenle ilgilidir ve IBM Blockchain, blok zinciri verileri, kodları ve dağıtımlarında daha üst düzey bir güven, güvenlik, işlem işleme ve yönetilebilirlik düzeyi sağladığını belirtti.

IBM, geçen yaz bir anlaşmaya girdi Everledger şirket parça elmas ve diğer değerli eşyalarınızı korumaya yardımcı olmak için blockchain uygulamasını kullandı.

Şirketin CEO'su Leanne Kemp, IBM, böyle bir ortaklık için gereken ölçekte işlemsel güvenlik için en iyi sağlayıcı olduğunu söyledi.

"Dünyanın en değerli ürünlerinin yerini korumaya ve izlemeye odaklanan bir iş olarak, kayıtların güvenilir ve kurcalamaya karşı korumalı bir ortamda saklanmasını sağlamak için gereken güvenlik ve uzmanlık konusunda herhangi bir uzlaşma sağlanamaz" diye konuştu, LinuxInsider .

IBM ayrıca, IBM-Cloud'da blokaj zinciri uygulamalarını çalıştırmak için daha önce ilan edilen anlaşmalar üzerine Bank of Tokyo-Mitsubishi, Northern Trust, Walmart ve Maersk ile birlikte çalışıyor. Adı geçen şirketler hiç de küçük değil. Bu uygulama veri koruma zincirinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.
TAG